Napoli se na svom terenu neočekivano namučio protiv Bologne, ali na kraju ipak stigao do trijumfa

Nogometaši Napolija savladali su Bolognu sa 3:2 u meču 10. kola talijanske Serie A i tako ostali lider na tabeli.

Napolitanci su bili bolji rival u prvom poluvremenu i prilike su se nizale pred golom gostiju, no ništa nisu uspjeli realizovati, te je kazna stigla u 41. minutu.

Sjajnu akciju Bologne u pogodak je tada pretvorio Joshua Zirkzee. Međutim, Spallettijevi izabranici su do kraja prvog dijela ipak došli do poravnanja, a u strijelce se upisao nakon kornera Jesus.

Trener domaćih reagovao je na odmoru i u startu nastavka na teren poslao Osimhena i Lozana. Upravo su ova dva igrača Napoliju donijela pobjedu.

Lozano u 49. minutu donosi preokret svom timu, da bi samo tri minuta kasnije Musa Barrow poravnao na 2:2. Ipak, Napolitanci su uspjeli da stignu do trijumfa. Sjajnu asistenciju Kvaratskhelie odlično je sproveo u pogodak drugi rezervista Osimhen.

Momčad Napolija nakon ovog meča nalazi se na poziciji broj jedan u Seriji A sa 26 bodova, dok je Bologna 17. sa samo sedam bodova na svom kontu.