Napoli se olako obračunao sa fenjerašem za korak bliže dugo očekivanom Scudettu

Nogometaši Napolija upisali su na domaćem terenu rutinski pobjedu protiv Cremonensea rezultatom 3:0 u okviru 22. kola italijanske Serije A.

Družina Luciana Spallettija opravdala je ulogu favorita i slabašnom gostu tako ostavila minimalne šanse za iznenađenjem.

Kvaratskhelia je doveo u vodsto Napoli, igrala se 22. minuta susreta i tim rezultatom se otišlo na desetominutni odmor.

U nastavku je Napoli samo ovjerio trijumf novim pogotkom Osimhena i to na asistenciju Kim Kim-Jaea.

Ovo je za Nigerijca iz vrha napada Napolitanaca 17 gol u Seriji A ove sezone čime je ubjedljivo najbolji strijelac na Apeninima.

Individualnu statistiku je do kraja susreta popravio i Elmas u 79. minuti nakon dodavanja Di Lorenza.

Napoli i nakon novog trijumfa suvereno gazi ka historijskom Scudettu sa 59 bodova na tabeli.

Cremonenseu najizglednije slijedi povratak u Seriju B budući da je momčad zakucana za dno tabele sa samo osam bodova.