Napoli slavio kod Fiorentine i stigao na korak do plasmana u Ligu prvaka

Nogometaši Napolija stigli su na korak do plasmana u Ligu prvaka nakon što su u susretu 37. kola na gostovanju pobijedili Fiorentinu sa 2:0 i barem privremeno skočili na treće mjesto Serie A.

U vrlo zanimljivoj utakmici na Artemio Franchiju mreže su mirovale do 56. minute, a onda je Lorenzo Insigne pogodio. Nije uspio realizirati kazneni udarac, ali je odbijenu loptu pospremio u mrežu Fiorentine.

Konačnih 2:0 postavio je Piotr Zielinski u 67. minuti utakmice. Lopta je na rubu kaznenog prostora stigla do Poljaka, koji ju je lijepo pogodio i poslao u daljnji kut.

Ukoliko Milan ostvari pobjedu u večerašnjem susretu protiv Cagliarija, Juventusu će u dohvatu ostati tek četvrto mjesto, odnosno zadnje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Trećeplasirani Napoli ima 76 bodova i domaći susret s Veronom, a Juventus je na 75, uz gostovanje kod Mihajlovićeve Bologne u zadnjem kolu.

Svakako treba reći i da Napoli, kao i Milan te drugoplasirana Atalanta, ima bolji međusobni omjer s Juventusom, pa i uz eventualni poraz te Juveov remi može stići do toliko željenog četvrtog mjesta.