Napoli stigao do osmog uzastopnog trijumfa i dodatno se približio Scudettu, Empoli brzo kapitulirao na svom Castellaniju

Ekipa Napolija stigla je do nove pobjede, osme uzastopne, za sigurne korake ka tituli prvaka Italije. Oni su danas u gostima savladali Empoli rezultatom 0:2.

Empoli je večeras prvi pogodak primio na poprilično komičan način. Nakon kornera lopta je kružila oko gola domaćih, da bi je nakon jednog ubačaja, Ismajli poslao u vlastitu mrežu za 0:1 u 17. minutu.

Samo 11 minuta kasnije Napolitanci su duplirali vodstvo. Victor Osimhen je tada pokupio odbijenu loptu i pospremio je u gol Empolija za konačnih 0:2.

Vrijedi napomenuti i to da su gosti igrali sa igračem manje od 67. minuta kada je Rui dobio crveni karton, ali ih ni to na kraju nije omelo da stignu do novih bodova.

Naravno, Napoli je stabilni lider italijanske Serie A i poslije 24. kola, ima 18 bodova više u odnosu na drugoplasirani Inter koji ima utakmicu manje.