Napoli u golijadi nadigrao Ajax i već osigurao osminu finala, Atletico nije uspio slomiti Brugge

Nogometaši Napolija slavili su na stadionu Diego Armando Maradona u 4. kolu grupne faze Lige prvaka protiv ekipe Ajaxa 4:2 te su tako dva kola prije kraja osigurali plasman u osminu finala.

Napolitancu su poveli već u četvrtoj minuti. Bila je to sjajna akcija domaćih igrača, a na kraju je Zielinski majstorski uposlio Lozana koji poentira glavom.

Sjajnu igru Napoli je pokazao i kod drugog pogotka u 16. minuti. Ovaj put asistent je bio Kvaratskhelia, a strijelac Raspadori. Ujedno je 2:0 bio i rezultat prvog dijela.

Samo četiri minute igre u nastavku bilo je dovoljno da Ajax dođe do pogotka. Bila je to dobra akcija gostiju, a na kraju je Klaassen glavom pospremio loptu u mrežu.

Napoli do 3:1 dolazi u 62. minuti kada je Kvaratskhelia poentirao iz penala, a Ajax još jednom smanjuje rezultat novim pogotkom iz kaznenog udarca. Precizan je bio Bergwijn.

Konačnih 4:2 postavio je Osimhen u zadnjoj minuti susreta kada je bio uporan, oduzeo loptu Blindu i pospremio je u praznu mrežu.

Napoli je vodeća ekipa grupe A s maksimalnih 12 bodova, ispred Liverpoola koji ima šest i susret manje. Ajax je treći sa tri boda, a Rangers sa susretom manje je bez bodova.

U drugom susretu ranijeg termina Atletico Madrid i Club Brugge su remizirali bez pogodaka. Atletico je bio daleko bolji protivnik te su imali čak 20 udaraca prema gostujućem golmanu, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže.

U ovoj grupi je i dalje sve otvoreno. Club Brugge je vodeća sa 10 osvojenih bodova, Atletico je na drugom mjestu sa četiri, dok Porto i Bayer sa susretom manje imaju po tri boda.