Napoli u posebnim dresovima u čast Maradoni ‘razmontirao’ indisponiranu Romu

U derbiju devetog kola Serie A igranom u nedjelju navečer Napoli je na svom terenu nadigrao Romu sa 4:0.

Partenopei‘ su dominirali od prve do posljednje minute i njihov trijumf mogao je biti i uvjerljiviji protiv indisponirane ‘Vučice‘.

Napoli je poveo u 30. minuti prekrasnim pogotkom Insignea iz slobodnog udarca. U 64. minuti Insigne je asistirao Ruizu za 2:0, a sve dileme oko pitanja pobjednika razriješio je Mertens u 81. minuti. Do kraja utakmice mrežu gostiju zatresao je i Politano (86).

Napoli je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto Serie A, dok je Roma, koja je prekinula niz bez poraza u svim natjecanjima koji je trajao 11 utakmica, pala na šesto mjesto.

Napolitanci su susret igrali u dresu koji podsjeća na dres reprezentacije Argentine u čast Diegu Armandu Maradoni koji je prošli tjedan umro.

Vrh tablice i dalje drži Milan koji je ranije u nedjelju nadigrao Fiorentinu sa 2:0.