Napoli u sjajnom drugom poluvremenu na San Siru nanio prvi poraz aktuelnom prvaku

Nogometaši Napolija pobijedili su Milan u derbiju 7. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu je viđeno nekoliko izglednih prilika, ali su mreže mirovale po odlasku na odmor.

Odmah po početku drugog dijela dalo se naslutiti da će biti spektakularan nogomet kada je dosuđe penal za goste kojeg u pogodak prrtvara Politano. Igrala se 52. minuta.

Milan je nakon toga zaigrao još konkretnije, pto je urodilo plodom u 69. minuti kada Hernandez sjajno upošljava Girouda koji vraća stvari na početak.

U jeku napada domaćina, raspoloženi Simeone pogađa u 78. minuti za novo vodstvo i pobjedu svog tima.

Pierre Kalulu je mogao Milanu donijeti bar jedan bod, ali je u situaciji kada je bio sam pred golom zatresao prečku.

Napoli je preuzeo lidersku poziciju Serije A sa 17 bodova, koliko ima i Atalanta, ali uz nešto lošiju gol razliku.

Milan je peti i nakon odigranih sedam utakmica ima 14 bodova uz gol razliku 13:8.