Napoli u sudijskoj nadoknadi srušio Lazio i preuzeo vrh tabele Serije A

Nogometaši Napolija ostvarili su izuzetno važnu pobjedu nad Lazijom u sklopu 27. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1.

‘Napolitanci’ su nakon nešto lošijeg prvog poluvremena prvi stigli do vodstva i to preko Insignea u 62. minuti. Elmas je uspisao asistenciju nsamo par minuta nakon što je ušao u igru.

Napoli je i nakon gola nastavio sa jakim presingom i dobrim prilikama, a kazna za promašaje stigla je u najgorem mogućem trenutku.

Pedro je u 88. minutu pogodio za 1:1 i činilo se da će Napoli prokockati priliku za vrh tabele Serije A.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi mrežu domaćina pogađa Ruiz i tako svom timu donosi velika tri boda.

Napoli nakon ovog kola zauzima prvu poziciju sa 57 bodova. Inter je na trećoj sa utakmicom manje i dva boda manje ,dok je Milan drugi sa istim brojem bodova.

Lazio je sedmi sa 43 osvojena boda i do kraja sezone će voditi veliku borbu za izlazak u Evropu.

U utakmicama odigranim u ranijim terminima, Roma je sa 1:0 savladala Speziju, dok je Verona sa 3:1 bila bolja od Venezije. Cagliari nastavlja sa sjajnim partijama pobjedom nad Torinom 2:1.