Napoli upisao minimalan trijumf nad Torinom, ostaje im još “matematika” za Scudetto

Igrači Napolija upisali su novi trijumf u okviru 36. kola talijanske Serie A nad ekipom Torina rezultatom 1:0.

Gosti koji su još u igri za titulu, ali samo matematički, bili su bolji rival tokom čitavog duela, te su na kraju zasluženo slavili, iako minimalnim rezultatom.

Nakon prvih 45 minuta igre nije bilo pogodaka, da bi u nastavku Napoli bio daleko bolji. Lorenzo Insigne je čak promašio i penal u 60. minutu utakmice, ali im se sve vratilo u 73. minutu.

Tada je Fabian Ruiz sve uradio, prvo oduzeo loptu na sredini terena, a zatim predriblao dva igrača i na kraju izašao jedan na jedan s golmanom domaćih, te pogodio za konačnih 1:0.

Napoli sada ima pet bodova manje od Intera na dva kola do kraja prvenstva, no ako Milan sutra savlada Veronu, njihove šanse za trofej biti će nepostojeće.