Napolitanci ponovo na vrhu Serie A: Fantastični Nigerijac režirao preokret i pobjedu Napolija nad Udineseom

Igrači Napolija su u okviru 30. kola talijanske Serie A na svom terenu pobijedili ekipu Udinesea nakon preokreta rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme je definitivno pripalo gostujućem timu koji je već u 22. minutu susreta došao do vodstva preko Deulofeua.

Udinese je imao prednost sve do 52. minuta kada je Rui proslijedio loptu za Osimhena koji pogađa za izjednačenje. Potpuni preokret stigao je samo 11 minuta poslije. Sjajni Nigerijac postiže svoj drugi pogodak na utakmici za 2:1.

Victor Osimhen je mogao doći i do hat-tricka u 70. minutu. Iako je lopta završila u mreži, pogodak je poništen zbog ofsajda.

U 83. minutu Udinese ostaje sa desetoricom na terenu, a crveni karton dobio je Mario. Vrijedi napomenuti i dvije kontraverzne situacije u šesnaestercu Napolija, nakon kojih sudac nije pokazao na bijelu tačku.

Izabranici Luciana Spallettija su tako došli do prve pozicije i iznimno bitna tri boda u borbi za Scudetto, dok je Udinese na 14. mjestu.