Nastavlja se agonija ‘Plavaca’: Manchester City ponovo pobijedio Chelsea i eliminisao ga iz FA Kupa

Nogometaši Manchester Cityja danas su na Etihadu ubjedljivo slavili protiv nemoćnog Chelseaja rezultatom 4:0 te tako prošli u narednu fazu FA Kupa.

Aktuelni prvak Engleske definitivno jeste bio favorit na ovom meču, no niko nije mogao zamisliti da će Chelsea odigrati ovako loše, a ‘Plavci’ za čitavu utakmicu praktički nisu zaprijetili golu protivnika.

Momčad sa Stamford Bridgea branila se od prvog minuta, ali su u 23. kapitulirali. Riyad Mahrez je tada postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca i “načeo” rivala. Ubrzo stiže i drugi pogodak. Havertz igra rukom, dok je precizan sa bijele tačke za 2:0 bio Alvarez.

Igrao se 38. minut kada se i Foden upisuje u strijelce te postavlja konačnih 3:0 za prvo poluvrijeme. U nastavku ‘Građani’ su imali ležerniji pristup, no gosti svakako nisu uspjeli napraviti ništa. “Tačku na i” stavio je Mahrez pogotkom sa penala u 85. minutu i okončao Chelseajeve muke za 4:0 i krajnji rezultat ovog susreta.

Tako će Manchester City u narednoj fazi FA Kupa igrati protiv pobjednika iz duela Oxforda i Arsenala, a ta utakmica je na rasporedu sutra navečer.

Vrijedi još napomenuti i to da je Aston Villu iz FA Kupa izbacio četvrtoligaš Stevenage nakon preokreta. Sanson je u 33. minutu doveo Villu u vodstvo. Ipak, Stevenage je pogotcima Reida i Campbella u posljednjim minutama stigao do ogromnog trijumfa i naredne faze takmičenja.