Nastavlja se borba za naslov: Barcelona predvođena Messijem utrpala ‘petardu’ Getafeu

Nogometaši Barcelone pobijedili su Getafe s 5:2 u posljednjem susretu 31. kola La Lige odigranom u četvrtak navečer na Camp Nou.

Lionel Messi je Katalonce doveo u vodstvo u osmoj minuti, ali samo četiri minute kasnije gosti su izjednačili. Angel je centrirao loptu, ali joj se na putu našao nesretni stoper Barcelone Clement Lenglet i preusmjerio ju u svoju mrežu za 1:1.

Nogometaši Getafea odužili su se u 28. minuti. U općoj panici, Chakla je s ruba šesnaesterca, ne gledajući prema golmanu, poslao loptu prema golu. No, golman Soria je već bio krenuo prema lopti i samo je mogao pogledom ispratiti kako ona ulazi u mrežu.

U 33. minuti Messi je svojim drugim pogotkom na utakmici donio dva pogotka prednosti Barceloni.

Unal je smanjio zaostatak Getafea u 69. minuti iz penala. Pobjedu Barcelone potvrdili su Araujo u 87. minuti i Griezmann u trećoj minuti sudačke nadoknade realizirao jedanaesterac za konačnih 5:2 i povratak na treće mjesto La Lige.