Nastavlja se katastrofalan niz Schalkea, Mainz šokirao Borussiju

Schalke je produžio niz prvenstvene pobjede na 14 susreta, nakon što je srijedu u sklopu 32. kola Bundeslige poražen s 2:1 na gostovanju kod Eintrachta iz Frankfurta.

Schalke je posljednju ligašku pobjedu u Bundesligi upisao još 17. januara protiv Borussije M’gladbach (2:0), a nakon toga nanizao je čak 14 susreta bez trijumfa. U katastrofalnoj seriji rezultata upisao je šest remija i osam poraza.

Eintracht je poveo preko Andrea Silve u 28. minuti, a za 2:0 je pogodio Abraham u 50. minuti. Devet minuta kasnije McKennie je vratio goste u igru, ali u 77. minuti Schalke je ostao s igračem manje nakon što je “pocrvenio” Bozdogan.

Nogometaši Eintrachta su s ova tri boda preskočili rivale iz Gelsenkirchena i sada su deveti sa 41 bodom, dok je Schalke pao na deseto mjesto sa 39 bodova.

Nogometaši Mainza su u srijedu navečer kreirali senzaciju pobijedivši u gostima sa 2:0 Borussiju Dortmund i osvojivši iznimno važne bodove u borbi za ostanak u elitnom rangu.

U ostalim susretima RB Leipzig je remizirao 2:2 s Fortunom. Bayer Leverkusen je s 3:1 nadigrao Köln, dok je na svom terenu poražen s 1:3 od Hoffenheima.

Prvoplasirani Bayern ima nedostižnih deset bodova prednosti ispred Borussije Dortmund koja ima samo tri boda više od trećeplasiranog RB Leipziga.

Mainz sa 34 boda zauzima 15. poziciju na tablici, dok je Fortuna Düsseldorf 16. s 29 bodova.