Nastavlja se pohod na Scudetto: Napoli trijumfovao nad Udineseom i tako ‘zacementirao’ mjesto jesenjeg prvaka Italije

Nogometaši Napolija danas su na svom terenu u okviru 15. kola talijanske Serie A savladali momčad Udinesea ukupnim rezultatom 3:2.

Napoli je počeo žestoko od samog početka. Stvorili su nekoliko šansi, a onda već u 15. minutu susreta stigli i do vodstva. Victor Osimhen pogađa na asistenciju Elmasa. Nakon svega 15-ak minuta igre Zielinski zabija za 2:0 i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku domaći nastavljaju gdje su stali u prvom dijelu igre. Igrao se 58. minut kada se u strijelce upisao Elmas za visokih 3:0. Tada se činilo da je utakmica gotova, no ipak nije bila.

U 79. minutu Nestorovski pogađa za 3:1, da bi tri minuta kasnije Samardžić pogodio i svoj tim odveo na samo jedan pogodak zaostatka. Međutim, meč se završio rezultatom 3:2 i nova tri boda ostala su na stadionu Diego Armando Maradona.

Izabranici Luciana Spallettija su i dalje lideri Serie A sa 41 bodom, čak 11 više od Lazija i Milana koji su na drugoj, odnosno trećoj poziciji. Udinese je osmi sa 24 osvojena boda.