Nastavlja se žestoka borba za titulu u Bundesligi: Dortmund nakon Wolfsburga ‘razmontirao’ i Monchengladbach

Nogometaši Borussije iz Dortmunda večeras su u okviru 32. kola njemačke Bundeslige dočekali ekipu Borussije Monchengladbacha i slavili sa visokih 5:2.

Da će popularni ‘Milioneri’ imati još jednu svoju noć bilo je jasno već poslije prvog poluvremena. Nakon prvih 45 minuta igre rezultat je bio 4:0, dok je domaćin uputio čak 15 udaraca ka golu gostiju.

Prvo je u petom minutu Malen zabio za prednost Dortmunda, a 13 minuta kasnije vodstvo je udvostručio Jude Bellingham. Samo dva minuta nakon toga Haller je povisio na 3:0, da bi isti igrač u 32. minutu zabio za ogromnih 4:0 i rezultat prvog dijela.

U nastavku su izabranici Edina Terzića malo povukli ručnu. Bensebaini u 75. minutu je uspio sa penala smanjiti na 4:1, a Stindl u 85. zabija za 4:2. Ipak, to je bilo sve od gostiju i konačnih 5:2 postavio je Reyna pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Minhenski Bayern lider je Bundeslige sa 68 osvojenih bodova, te imaju bod više od drugoplasirane Borussije. U narednom kolu ‘Bavarci’ igraju derbi na svom terenu sa RB Leipzigom, dok Dortmund putuje Augsburgu.