Navijači Reala slavili nova tri boda u gradskom derbiju Madrida, a onda je stigao šok za muk na Bernabeu!

Real Madrid je u derbiju 23. kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeu stadionu dočekao gradskog rivala Atletico, a meč je završen bez pobjednika i rezultatom 1:1.

Brahim Diaz, koji prethodno nije trebao biti starter, te je utakmicu započeo potpuno neočekivano i sticajem okolnosti, postigao je pogodak u 20. minutu za vodstvo Reala. Tako se rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

U 48. minutu gosti dolaze do izjednačenja preko Stefana Savića. Međutim, njegov pogodak je odlukom VAR-a poništen jer je Saul, koji je bio u ofsajdu, smetao golmanu Luninu da interveniše.

Pokušavale su ‘Jorgandžije’ izvući barem bod od ljutog rivala. Real se sjajno branio sve do sudačke nadoknade. Marcos Llorente je u 93. minutu zabio za 1:1 i donio gostima ogroman bod, a usput šokirao kultni Bernabeu.

Real Madrid je u ovom momentu lider La Lige sa 58 osvojenih bodova. ‘Kraljevi’ imaju svega dva boda više od senzacionalne Girone, dok se upravo ova dva kluba sastaju u narednom kolu. Atletico je četvrti sa 48 bodova na svom kontu.