NBA: Dončić nastavlja briljirati, sjajni Thompson, Bucksi na vrhu!

Klay Thompson odigrao je povijesnu utakmicu u pobjedi Warriorsa, dok su Milwaukee Bucksi ostali jedina neporažena momčad u novoj NBA sezoni.

Golden State Warriorsi nastavljaju rušiti sve moguće šuterske rekorde. Bullsima su zabili 92 poena do poluvremena, što je druga najviša brojka za pola utakmice u povijesti, a Klay Thompson srušio je rekord Stepha Curryja za trice u jednoj utakmici.

Thompson je već imao deset do odlaska na veliki odmor, a već na ulasku u završnih pet minuta treće četvrtine zabio je i 14. čime je prestigao Curryja koji je prije dvije godine New Orleansu ubacio jednu manje. Klay je završio je na 52 što je ligaški rekord u novoj sezoni.

Milwaukee Bucksi ostali su posljednja neporažena momčad nakon trijumfa u derbiju Istoka protiv, do protekle večere druge momčadi bez poraza, Toronto Raptorsa. Buckse je novi trener Mike Budenholzer preporodio.

Ersan Ilyasova je ubacio 19 poena uz deset skokova za pobjedničku momčad, dok je Serge Ibaka s 30 poena bio najbolji kod Raptorsa.

Philadelphia je bez većih poteškoća svladala Atlantu. Ben Simmons predvodio je Sixerse s 21 poenom, 12 skokova i devet dodavanja. Indiana je pred svojim navijačima poražena od Portlanda. Collins i McCollum ubacili su po 17 poena za Blazerse.

Lakersi su na gostovanju kod Minnesote doživjeli novi poraz. LeBron James ubacio je 29 poena, deset skokova i osam asistencija, no junak je ostao igrač u dresu Wolvesa, Jimmy Butler zaustavio se na 32 poena ubacivši i ključan koš za vodstvo 122:117.

Luka Dončić je u porazu Dallasa od San Antonio Spursa nakon produžetka ostvario rekordni učinak, za 40 minuta igre ubacio je 31 koš, uz osam skokova, četiri asistencije.