NBA: Raptorsi nadigrali Celticse, Šveđanin spasio Warriorse!

Prvi veliki derbi nove NBA sezone odigran je u kanadskom Torontu. Domaći Raptorsi potpuno zasluženo su slavili protiv Boston Celticsa 113:101. Najbolji igrač utakmice bio je Kawhi Leonard s 31 košem i deset skokova.

Celticsi su odlično započeli susret, razigrao se Kyrie Irving, no nakon prve četvrtine proradio je Kawhi Leonard koji je definitivno najavio početak nove ere u Raptorsima. NBA prvak iz 2014. godine briljirao je u trećoj četvrtini postigavši 15 poena.

U drugom derbiju Istočne konferencije, Milwaukee je deklasirao Indianu uz 26 poena i 15 skokova Giannisa Antetokounmpa. Victor Oladipo ubacio je 25 koševa za Pacerse, a Bojan Bogdanović postigao je svega tri poena.

U gradskom okršaju, Netsi su pobijedili Knickse. Junak susreta bio je Caris LeVert koji je ubacio pogodio koš sekundu prije kraja utakmice. Minnesota je predvođena Jimmyjem Butlerom srušila Cleveland. Butler je briljirao parketom s 33 poena.

Golden State Warriorsi odigrali su katastrofalno prvo poluvrijeme u kojem su primili čak 81 poen! Igrači Utah Jazza djelovali su nezadrživo i sve je vodilo prema prvom porazu prvaka.

Međutim, utakmica je odlučena u posljednjim desetinkama, a junak je postao niti manje, niti više jedini Šveđanin u NBA ligi, Jonas Jerebko. Interesantno, Jerebko je prošle sezone igrao upravo za Utah.

Trener Steve Kerr vjerovao mu je čitavu utakmicu, Šveđanin je igrao 24 minute, a završio je s deset poena i šest skokova. Durant je predvodio Warriorse s 38 poena i devet skokova, Steph Curry ubacio je 31. Joe Ingles s 27 bio je najefikasniji kod Jazza.