NE IDE, PA NE IDE: Juventus nakon teške kazne doživio i težak poraz

Nakon što je Juventusu 15-ak minuta prije dvoboja s Empolijem u sklopu 36. kola Serie A oduzeto 10 bodova zbog neregularnosti u poslovanju, ‘Bianconeri’ su i na terenu doživjela težak poraz (4:1).

Dvoboj je za Juventus počeo katastrofalno, a u razmaku od svega tri minute domaći Empoli je zabio dva gola. Prvo je u 18. minuti Caputo iz kaznenog udarca pogodio za 1:0, a nedugo nakon toga Luperto poentirao za 2:0.

Empoli treći pogodak postiže u 58. minuti, a strijelac je još jednom bio Caputo, da bi se Juventus djelomično vratio u dvoboj nakon što je joker s klupe Chiesa zatresao mreži u 85. minuti.

Nakon toga, ‘Bianconeri‘ su napali svim snagama i pokušali postići još jedan pogodak i otvoriti priliku da izbjegnu poraz, ali nedugo nakon toga je uslijedio novi šok.

Igrala se sama završnica susreta kada je Piccoli, svega četiri minute nakon što je ušao u igru, postigao pogodak i postavio konačnih 4:1.

Juventus je ovim porazom ostao sedmi sa 59 bodova, jednim manje od Rome koja je šesta te pet manje od četvrtog Milana. Empoli je skočio na 14. mjesto sa 42 boda.