Neka nova Roma: ‘Vučica’ upisala još jedan trijumf, na Olimpicu bez problema savladan Cagliari

Nogometaši Rome nastavili su sa zapaženim rezultatima nakon što su u večerašnjoj utakmici 23. kola italijanske Serije A na domaćem terenu savladali Cagliari rezultatom 4:0.

‘Vučica’ je pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu golovima Pellegrinija u 2., odnosno Dybale u 23. minuti na asistenciju strijelca prvog gola.

U drugom poluvremenu je tim Daniele De Rossija rutinski priveo meč kraju, a novi pogodak sa bijele tačke je postigao Dybala u 51. minutu, da bi konačan rezultat postavio Hujisen osam minuta kasnije.

Roma nakon ove utakmice zauzima petu poziciju Serije A sa 38 osvojenih bodova, dok je Cagliari u sve težoj poziciji na 18 mjestu, odnosno isto toliko bodova.

U narednom kolu, rimski velikan će u derbiju 10. februara odmjeriti snage s liderom Interom, a Cagliari će isti dan na megdan Laziju.