Neka se i ovo dogodilo: Chelsea srušio Fulham, a Mykhailo Mudryk postigao prvijenac u Premiershipu!

Nogometaši londonskog Chelseaja večeras su u utakmici sedmog kola engleskog Premiershipa gostovali Fulhamu, te na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

Igrali su izabranici Mauricija Pochettina poprilično dobro na Craven Cottageu, što je na kraju rezultiralo pobjedom i osvajanjem jako važnih bodova za nastavak sezone.

Chelsea je zapravo večeras svu priču završio u prvom poluvremenu i to od 18. do 19. minuta, kada su postigli oba pogotka i na kraju sačuvali svoju mrežu netaknutom.

Naime, prvo je Mykhailo Mudryk na fenomenalnu asistenciju Colwilla matirao golmana domaćih za 1:0, a to je bio ujedno i prvijenac Ukrajinca u Premiershipu. Već u narednom napadu nakon nespretne reakcije odbrane Fulhama, Broja je poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Popularni ‘Plavci’ ovim trijumfom zauzimaju 11. poziciju na tabeli najelitnijeg ranga engleskog nogometa sa osam osvojenih bodova, dok je Fulham dva mjesta niže sa istim brojem bodova na svom kontu.