Nema Benzeme, nema problema: Vinicius i Jović nanijeli Sociedadu prvi poraz na domaćem terenu

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u sklopu 16. kola La Lige momčad Real Sociedada rezulatom 2:0.

Iako se Karim Benzema povrijedio u 17. minutu susreta, Real je uspio upisati nova tri boda i iskoristiti kikseve velikih rivala.

Luka Jović je maksimalno iskoristio priliku koja mu se pružila povredom francuskog napadača.

Srbijanski napadač je sa golom i asistencijom bio pokretač velikog trijumfa i prvog poraza Real Sociedada na domaćem terenu u La Ligi ove sezone.

Jović je pogodio u 57., a asistirao u 47. minutu za pogodak nezaustavljivog Viniciusa Juniora.

Real Madrid nakon ovog kola na vrhu tabele La Lige ima ugodnih osam bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja.

Real Sociedad zauzima petu poziciju i nakon 16 utakmica na svom kontu ima 29 bodova.