Nema kraja krizi: ‘Rudari’ 13 kola bez pobjede

Schalke je produžio niz bez prvenstvene pobjede na 13 kola nakon što su u nedjelju remizirali 1:1 s Bayer Leverkusenom.

Rudari‘ su posljednju pobjedu upisali još 17. januara protiv Borussije M’gladbach (2:0), a nakon toga su nanizali šest remija i sedam poraza.

U utakmici protiv ‘Apotekara‘, Schalke je poveo u 51. minuti pogotkom Caligiurija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Miranda autogolom u 81. minuti. On je Wendellovu loptu nespretno poslao u vlastitu u mrežu.

Bayer je trebao pokupiti puni plijen, jer su Alario i Aranguiz imali velike šanse u samom finišu susreta, kad su ‘Rudari‘ ostali bez snage.

Dodajmo da je Schalke nastupio bez devetorice prvotimaca koji su ozlijeđeni, pa se tako u udarnoj postavi našao kapetan Schalkeovog mladog tima Can Bezdogan.

Schalke je ovim remijem ostao na devetom mjestu tablice Bundeslige, dok je Bayer četvrti s 57 bodova, jednim više od Borussije M’gladbach.