Nemilosrdni Inter na krilima Lautara i Calhanoglua ‘rastavio’ Cagliari

Momčad Intera je u okviru 17. kola italijanske Serie A deklasirala ekipu Cagliarija rezultatom 4:0.

Izabranici Simonea Inzaghija su očekivano bili konkretniji rival od samoga početka, ali tek u 29. minutu susreta su došli do pogotka. Nakon kornera koji je izveo Calhanoglu, odlično je skočio Lautaro Martinez i glavom proslijedio loptu u mrežu gostiju.

Nakon žestokog starta Alessia Cragna u 43. minutu, Matteo Marchetti je pokazao na bijelu tačku. Lautaro je izveo penal neprecizno, a njegov šut je sjajno odbranio Cragno i tako se iskupio za skrivljen penal. Na odmor se otišlo sa rezultatom od 1:0.

Već na početku drugog poluvremena u 50. minutu, Alexis Sanchez donosi ‘Nerrazzurima’ prednost od dva gola. Hakan Calhanoglu je ponovo došao u centar pažnje tako što je sa velike udaljenosti matirao golmana domaćih u 66. minutu.

Prošlo je samo dvije minute nakon što Nicolo Barella šalje loptu do Lautara koji zakucava u mrežu Cagliarija i tako postavlja konačan rezultat od 4:0.

Inter je ovom pobjedom prestigao Milan i preuzeo lidersku poziciju Serie A sa 40 osvojenih bodova, dok je Cagliari na 18. poziciji sa samo 10 bodova na svom kontu.