Nemilosrdni Newcastle priredio historijsku sramotu Tottenhamu pred svojim navijačima, West Ham ‘nokautirao’ Bournemouth

Danas su odigrane dvije utakmice 32. kola engleskog Premiershipa, a Newcastle United je na svom stadionu savladao ekipu Tottenhama sa nevjerovatnih 6:1 u direktnoj borbi za plasman koji vodi u Ligu prvaka.

Popularne ‘Svrake’ su praktično u svega 20-ak minuta danas završile posao. Prvo je Murphy već u drugom minutu načeo mrežu Llorisa, da bi je za samo četiri minute zatresao i Joelinton. U devetom minutu ponovo zabija Murphy za visokih 3:0.

U nastavku kratak predah za goste, pa novi šok navijačima ‘Spursa’. U 19. minutu Isak se upisuje među strijelce, a isti igrač dva minuta kasnije pogađa za vrtoglavih 5:0 i konačan rezultat prvog poluvremena.

Nakon četiri minuta igre u drugom poluvremenu Harry Kane je uspio smanjiti na 5:1, ali je konačnih 6:1 postavio sjajni rezervista Wilson u 67. minutu susreta. Newcastle je sada treći sa 59 bodova koliko ima i Manchester United. S druge strane, Tottenham sa 53 boda zauzima peto mjesto.

U drugoj utakmici 32. kola engleskog Premiershipa sastali su se domaći Bournemouth i West Ham, a gosti su na kraju slavili sa ubjedljivih 4:0.

‘Čekićari’ su u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. Antonio je zabio za vodstvo tima iz Londona u petom minutu. Paqueta je već u 12. minutu povisio na 2:0, da bi Rice pogodio za 3:0 i konačan rezultat prvog poluvremena u 43. minutu.

Dalje se ništa toga nije posebno promijenilo. Fornals je u 72. minutu zatresao mrežu ‘Trešnjica’ za konačnih 4:0. West Ham je sada 13. sa 34 boda i ozbiljno bježi od zone ispadanja. Bournemouth je dvije pozicije ispod sa jednim bodom manje.