Neočekivan i ogroman kiks Liverpoola: Diaz u zadnji čas na poseban način spasio čast velikana sa Anfielda

Utakmicu u okviru 11. kola engleskog Premiershipa odigrale su ekipe Lutona i Liverpoola, a pobjednika na kraju nije bilo i rezultat je glasio 1:1.

Liverpool je bio apsolutni favorit na ovom susretu, pa baš niko nije mogao ni pomisliti da će popularni ‘Redsi’ ovako negativno iznenaditi svoje navijače te ostati bez punog plijena.

Krenuli su Kloppovi izabranici agresivno, a u prvom poluvremenu se u nekoliko izglednih šansi našao Darwin Nunez. Međutim, rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

U drugom dijelu igre gost je na momente izgledao poprilično bezidejno, da bi u 71. minutu nevjerovatan promašaj zabilježio Nunez. Urugvajac je iz neposredne blizine prebacio cijeli gol domaćina.

Zatim je uslijedio šok za Liverpool. U 80. minutu Chong je zabio za 1:0 i oduševljenje navijača Lutona. No, bod ekipi s Anfielda i konačnih 1:1 ipak donosi rezervista Luis Diaz pogotkom u sudačkoj nadoknadi, a isti je posvetio svom ocu koji još uvijek nije pronađen.

Liverpool je poslije ovog remija trećeplasirana momčad Premiershipa sa 24 osvojena boda, koliko ima i četvrtoplasirani Arsenal. S druge strane, Luton je na 17. poziciji, odmah iznad zone ispadanja i sa šest bodova na kontu.