Neprepoznatljiva Atalanta pala na San Paolu: Napoli im očitao lekciju nogometa

Dugo vremena nitko u Serie A nije nadigrao Atalantu kao što je to učinio danas Napoli.

Izabranici Gennara Gattusa održali su pravu nogometnu lekciju gostima iz Bergama, posebno u prvom poluvremenu, kada je tim sa San Paola zabio čak četiri pogotka.

Hirving Lozano je s dva brza pogotka (23, 27) najavio je veliku predstavu Napolija. Četiri minuta kasnije fantastičan pogodak zabio je Matteo Politano, a onda je u završnici prvog dijela sjajno izdanje domaćina prvijencem u Serie A okrunio Victor Osimhen.

U drugom dijelu se napokon malo trgnula i momčad Gian Piera Gasperinija. Iskusni trener uveo je u igru Sama Lammersa, a ovaj mu se odužio počasnim pogotkom za konačnih 4:1.

Bio je ovo prvi poraz Atalante u novoj sezoni, a treća pobjeda Napolija, koji još uvijek nije primio ni pogodak (ako se ne računa neodigrani dvoboj s Juventusom, koji je naknadno registriran službenim rezultatom 3:0 u korist torinskog tima, a Napoliju je oduzet i bod).