Neprepoznatljivi Liverpool u finišu sezone srušio sve i oprostio se od titule, United savladao ‘otpisanog’ na Old Traffordu

240424Liverpool

Nogometaši Liverpoola večeras su doživjeli bolan poraz u gradskom derbiju od ekipe Evertona rezultatom 2:0, a koji se odigrao u okviru 29. kola engleskog Premiershipa na Goodison Parku.

Branthwaite je u 27. minutu nakon očajne reakcije odbrane gostujućeg tima doveo Everton u vodstvo. Zatim su izabranici Jurgena Kloppa, reklo bi se po običaju, redom promašivali velike prilike.

Konačan udarac već uzdrmanom velikanu sa Anfielda zadao je Calvert-Lewin pogotkom u 58. minutu za, ispostavit će se, konačnih 2:0 i veliko slavlje u plavom dijelu Liverpoola.

Liverpool je još uvijek drugoplasirana momčad Premiershipa sa 74 osvojena boda, ali titula je jako daleko pored mnogo moćnijih rivala, Arsenala i Manchester Cityja.

Manchester United je ove noći muku mučio sa otpisanim Sheffieldom, no na kraju su ipak uspjeli da upišu sva tri boda pred svojim navijačima. Sheffield je dva puta imao prednost. Bogle je zabio za 1:0 u 35., da bi Maguire pogodio za poravnanje u 42. minutu.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku je Diaz donio novo vodstvo gostima. Međutim, Bruno Fernandes u 61. minutu sjajno koristi penal za 2:2, a zatim u 81. minutu spektakularnim pogotkom donosi preokret Unitedu. Hojlund je četiri minuta poslije postavio konačnih 4:2.

Također, vrijedi spomenuti i to da je Bournemouth večeras nadigrao Wolverhampton sa 1:0 i to u gostima. S druge strane, Crystal Palace je rezultatom 2:0 bio bolji od Newcastlea u Londonu.