‘NERAZZURRI’ GAZE: Inter utrpao petardu slabašnoj Salernitani i srušio klupski rekord

U 18. kolu Serie A nogometaši Intera su kao gosti deklasirali ekipu Salernitane s visokih 5:0.

Igrači Simonea Inzaghija su od prve minute dominirali i poveli već u 11. minuti. Calhanoglu je izveo udarac, a Perišić je sjajno skočio i glavom neobranjivo pogodio za 1:0.

Inter je bio dominantan i u nastavku utakmice, a sve dileme oko pobjednika riješene su u 33. minuti. Nakon brze akcije Džeko je majstorski uposlio Dumfriesa koji je loptu zakucao pod prečku za 2:0.

Sanchez je povisio na 3:0 u 52. minuti nakon još jedne lijepe akcije ‘Nerazzurra‘. Do kraja susreta Inter je postigao još dva pogotka. Prvo je precizan bio Martinez u 77. minuti, a konačnih 5:0 postavio je Gagliardini u 88. minuti.

Inter je došao do brojke od 103 postignuta pogotka u kalendarskoj godini, nadmašivši tako klupski rekord iz 1950. godine kada su postigli 98 pogodaka.

Nerazzurri‘ nakon ove pobjede drže vrh Serie A sa 43 boda, četiri više u odnosu na gradskog rivala Milan, ali i susret više. Salernitana je na začelju sa svega osam bodova.