Neshvatljiv pad: Portland prokockao 18 koševa prednosti, Nurkić vrlo dobar

Portland Trail Blazersi uvjerljivo su poraženi u gostima kod Oklahoma Cityja 81:98, iako događanja u prvom poluvremenu nisu naslućivala takav ishod.

Blazersi su, naime, tijekom druge četvrtine u nekoliko navrata imali 18 koševa prednosti (40:22, 42:24), ali zatim su se neshvatljivo raspali i izgubili utakmicu visokom razlikom.

Oklahoma je, s druge strane, ovom pobjedom prekinula seriju od sedam vezanih poraza. Ujedno je ovo prva domaća pobjeda Thundera u 2022. godini.

Bh. košarkaš u redovima Portlanda Jusuf Nurkić je odigrao solidnu utakmicu. Za pola sata provedenih na parketu ubacio je 14 koševa, uz devet skokova te po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.

U njegovoj momčadi još su s dvocifrenim brojem koševa bili CJ McCollum (21) i Norman Powell (17). Kod Oklahome se istaknuo Luguentz Dort (18).