Neshvatljivi Manchester United se propisno obrukao na Old Traffordu, slabašni Sheffield srušio Brentford, Brighton kiksnuo

Na današnjem programu su se od 16 sati odigrale četiri utakmice engleskog Premiershipa, a Manchester United se u 16. kolu osramotio pred vlastitim navijačima porazom od Bournemoutha rezultatom 3:0.

‘Crveni đavoli’ su totalno neočekivano i žestoko kiksnuli, te se rijetko ko mogao nadati baš ovakvom ishodu. Solanke je već u 5. minutu doveo goste u vodstvo i postavio konačnih 1:0 prvog poluvremena. United je izgledao jako loše, pa su u nastavku još zabijali Billing i Senesi za visokih 3:0 na kraju.

Iako se to rijetko dešava, ekipa Sheffield Uniteda uspjela je pobijediti. Savladali su Brentford kod kuće sa minimalnih 1:0, dok je jedini pogodak bio djelo McAteea u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Brighton je kod kuće također neočekivano kiksnuo protiv Burnleya, a susret je završen rezultatom 1:1. Odobert je u 45. minutu doveo goste u vodstvo, ali je izjednačenje i konačnih 1:1 uspio postaviti Adingra u 77. minutu.

Svoj duel 16. kola odigrao je i Wolverhampton, koji je na svom terenu ugostio Nottingham Forest u remiju od 1:1. Toffolo je u ranoj fazi utakmice zabio za ‘Šumare’. No, 13 minuta prije kraja prvog dijela igre Cunha poravnava na 1:1 i po bod je otišao na obje strane.