Nestvaran preokret Čilića za drugo kolo US Opena

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u drugo kolo US Opena nakon što je sinoć nakon dosta muke i nestvarnog preokreta savladao domaćeg takmičara Denisa Kudlu.

Čilić je nakon gotovo četiri sata velike borbe slavio rezultatom 3:2, po setovima 6-7, 3-6, 7-5, 7-5, 6-3.

Već nakon prvog seta bilo je jasno da nas očekuje zanimljiv tenis pogotovo jer su obojica tenisera odlično servirala i nisu pravila puno grešaka.

Kudla je relativno brzo poveo s 2:0, a i u trećem setu je imao veliku prednost od 5-3 pa je zaista pravo čudo kako se Čilić vratio u igru. Hrvat je od tog trenutka odigrao briljantno, sijevali su konstantno asovi pa Kudla nije imao šansi do kraja meča.

Čilićev naredni protivnik je slovački teniser Norbert Gomnos koji je lako sa 6:4, 6:1, 6:4 nadigrao Moldavca Radua Albota.