Neuništivi Gianluigi Buffon briljirao u prvoj službenoj utakmici za Parmu nakon 20 godina

Legendarni Gianluigi Buffon (43) bio je na golu Parme 20 godina otkako je zadnji put bio njen čuvar mreže.

Toliko je prošlo od susreta s Romom 17. juna 2001. do ove protiv Frosinonea u prvom kolu Serie B (2:2).

Odmah nakon spomenutog susreta prije 20 godina Buffon je u transferu vrijednom 53 milijuna eura prešao u redove Juventusa kao najskuplji golman ikad.

Povratak jednog od najboljih golmana svijeta svih vremena u matični klub izazvao je veliku pažnju javnosti u Italiji i, premda se susret nije igrao u Parmi, sve je bilo u znaku Buffona.

Buffon je u povratničkoj utakmici branio odlično sve do dvije minute prije kraja utakmice. Kod prvog pogotka nije mogao ništa jer je Zerbin zabio iz odbijanca nakon što je Buffon sjajno zaustavio Canottov udarac.

Nakon toga je Parma preokrenula, a Buffon je s nekoliko čudesnih intervencija spasio gol. No, dvije minute prije kraja Buffon je loše izašao na centaršut iz kornera pa se onda prilikom udarca glavom na njegov gol sapleo i zabio u stativu, dok je lopta otišla u gol, a Frosinone izvukao remi.

Da kompletna situacija bude još zanimljivija, Buffonu je taj pogodak postigao Charpentier, koji je rođen kada je legendarni golman imao 21 godinu te već bio svjetska zvijezda.