NEVIĐENI HIT! Izbornik Škotske jednim odogovorom za Maguirea “srušio” društvene mreže

Nogometne reprezentacije Škotske i Engleske sinoć su u Glasgowu odigrale prijateljsku utakmicu, a slavili su gosti rezultatom 3:1.

Zahvaljujući pogotcima Judea Bellinghama i Phila Fodena reprezentativci Engleske prvo poluvrijeme riješili su u svoju korist sa 2:0, dok Škoti u tom dijelu igre nisu uputili niti jedan udarac na gol rivala.

U nastavku je priliku da zaigra već u 46. minutu dobio defanzivac Manchester Uniteda, Harry Maguire, koji je u 67. minutu postigao autogol, pa su Škoti smanjili na 2:1.

Trijumf Engleza potvrdio je Harry Kane u 81. minutu susreta za konačnih 3:1, a po završetku ovog duela najviše pažnje izazvala je jedna izjava izbornika Škotske, Stevea Clarka.

Naime, na pitanje reportera da li bi volio Harryja Maguirea imati u svom timu, obzirom da je Škotska upravo zahvaljujući njemu stigla do jedinog pogotka, Clark je dao kratak odgovor.

“Ne, apsolutno ne!”, odbrusio je ovaj 60-godišnji stručnjak koji je jednim poprilično urnebesnim odgovorom postao apsolutni hit na društvenim mrežama.