NEVIĐENI SPEKTAKL: Real Madrid po ko zna koji put pokazao šampionski DNK i plasirao se u finale Superkupa!

U Saudijskoj Arabiji večeras je odigrano prvo polufinale Superkupa Španije, a Real Madrid je nakon produžetaka pobijedio gradskog rivala Atletica rezultatom 5:3.

Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona i Osasuna doputovali su u Saudijsku Arabiju da se bore za trofej, dok smo prvog finalistu saznali večeras i to poslije zaista spektakularnih 120 minuta nogometa.

Prvi pogodak vidjeli smo nakon sedam minuta igre. Hermoso je glavom zabio za 1:0, da bi Real na sličan način preko Rudigera došao do poravnanja u 20. minutu susreta. Do kraja prvog poluvremena još dva pogotka. Prvo je Mendy pogodio za preokret ‘Kraljeva’ u 29. minutu, da bi Griezmann sjajno vratio egal osam minuta kasnije.

U nastavku tek ludnica. Igrao se 78. minut kada autogol postiže Kepa za novo vodstvo Atletica. No, lider La Lige se nije predao, pa je u 85. minutu jedan odbijanac pokupio Carvajal i zatresao Oblakovu mrežu za 3:3. Zatim je Brahim propustio priliku da sve okonča, a onda se pristupilo produžecima.

Čak do 116. minuta nije bilo promjene, da bi Joselu na jedan ubačaj loše zahvatio loptu glavom, no nespretni Stefan Savić trese vlastitu mrežu i donosi rivalu prednost. U zadnjim sekundama meča i Oblak odlazi u peterac protivnika, što je sjajno iskoristio Brahim, pretrčao ga i postavio konačnih 5:3.

Reklo bi se da je ‘Kraljevski klub’ ove noći po ko zna koji put pokazao prepoznatljiv šampionski DNK. Inače, Real Madrid će u finalu Superkupa Španije sačekati boljeg iz sutrašnjeg duela između Barcelone i Osasune.