Nevjerovatan lik: Ronaldo izvršio ogroman pritisak da mu se pripiše Fernandesov pogodak, a onda je stigao ‘šamar’ FIFA-e i Adidasa

Sinoć su nogometna reprezentacija Portugala i selekcija Urugvaja odmjerile snage u okviru drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru, a Portugalci su slavili rezultatom 2:0.

Izabranici Fernanda Santosa oba pogotka postigli su u drugom poluvremenu, dok se u strijelce dva puta upisivao sjajni veznjak Manchester Uniteda, Bruno Fernandes.

Prvi put lopta je u mreži Urugvaja završila u 55. minutu. Tada je istu sa lijeve strane ubacio Fernandes, a u prvi mah se činilo da ju je dirao Ronaldo te je njemu pripisan pogodak.

Međutim, poslije detaljne analize ustanovljeno je da kapiten Portugala nije zakačio loptu, pa je pogodak opravdano pripisan njegovom, sada već bivšem suigraču sa Old Trafforda.

Naravno, Ronaldo se tu nije zaustavio i žarko je želio da se pogodak pripiše njemu. Po završetku meča 37-godišnjak je napravio ogroman pritisak, ali je dan kasnije stiglo bolno “prizemljenje” i “šamar” od Adidasa i FIFA-e te je dokazano da najpopularniji igrač današnjice nije igrao loptom.

Naime, zahvaljujući posebnom senzoru koji se nalazi u lopti Al Rihla zaključeno je da ona na putu prema golu nije dirala Ronalda i da je pogodak uredno pripisan Fernandesu. To možete pogledati OVDJE.

Višestruki osvajač Zlatne lopte na ovom Svjetskom prvenstvu do sada je postigao jedan pogodak, i to protiv Gane kada je sam izborio sumnjivo dosuđen penal..