Nevjerovatan nogomet: Union Berlin pobijedio Borussiju Dortmund i ostao lider Bundeslige

Igrači Union Berlina savladali su Borussiju iz Dortmunda sa 2:0 u jednom od derbija 10. kola njemačke Bundeslige.

Momčad iz Berlina sakupila je 23 boda u prvih 10 kola i ovom je pobjedom najavila velike, a što da ne i najviše, domete u ovoj sezoni.

Domaći su tako pitanje pobjednika riješili nakon samo 21 minuta igre, dok je uloga glavnog junaka pripala veznjaku Janiku Habereru.

Union je poveo u osmom minutu upravo preko Haberera. Isti igrač stigao je u centar pažnje ponovo nakon samo 13 minuta. Naime, on je postigao i drugi pogodak sjajnim udarcem s distance za končanih 2:0.

Dortmund je u nastavku imao dosta veći posjed lopte, ali im to nije puno pomoglo i na kraju su morali prihvatiti poraz.

Tim iz Berlina lider je Bundeslige sa 23 boda na svom kontu. S druge strane, ‘Milioneri’ su osmi sa ukupno 16 osvojenih bodova.