NEVJEROVATAN OFSAJD: VAR oduzeo pobjedu Liverpoolu, Everton iščupao bod

Everton i Liverpool odigrali su bez pobjednika 2:2 u napetoj utakmici 5. kola engleske Premier lige.

Ancelottijev tim nadao se nastavku maksimalnog učinka na početku sezone i prvoj pobjedi protiv gradskog rivala nakon 10 godina, dok je Liverpool tražio pobjedu nakon debakla u prošlom kolu kada je izgubio 7:2 od Aston Ville.

Na kraju je Merseyside derbi završio podjelom bodova, a dojam je da je Liverpool zakinut za pobjedu. Strijelci su bili Keane u 20. i Calvert-Lewin u 81. minuti za Everton, a Mane u 3. i Salah u 72. minuti za Liverpool, kojem je u trećoj minuti sudačke nadoknade poništen Hendersonov pogodak za pobjedu.

Naime, kapetan ‘Redsa‘ u 93. minuti velikog derbija donio je treće vodstvo Liverpoolu, ali na intervenciju VAR-a pogodak je poništen jer je Mane u početku akcije bio u milimetarskom ofsajdu. Zaista diskutabilna odluka sudaca iz VAR sobe…

Inače, Merseyside derbi je poznat kao dvoboj u kojemu često bude crvenih kartone, a danas ga je dobio Richarlison koji je u 89. minuti isključen zbog preoštrog starta nad Thiagom.