Nevjerovatna drama u Manchesteru: United zahvaljujući crvenim kartonima i nakon preokreta eliminisao Fulham iz FA Kupa

Izuzetno uzbudljivo bilo je večeras na kultnom Old Traffordu gdje su nogometaši Manchester Uniteda sa 3:1 pobijedili ekipu Fulhama u četvrtfinalu FA Kupa.

‘Crvenim đavolima’ pripala je uloga favorita, ali je domaćin uz dosta problema danas ostvario trijumf i zakazao polufinale na Wembleyju za otprilike mjesec dana protiv Brightona.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok je u drugom dijelu igre počelo “pravo ludilo”. Mitrović je pogodio u 50. minutu i doveo Fulham u vodstvo. Zatim šanse na obje strane, da bi u 72. minutu Wilian napravio potez vrijedan penala i crvenog kartona.

Bruno Fernandes je bio precizan sa bijele tačke za poravnanje, a da stvar bude gora za goste iz Londona, Mitrović je također isključen nakon verbalnog sukoba sa sudijom na kojeg je i fizički nasrnuo.

S dva igrača manje Fulham nije imao šanse, pa se vrlo brzo Sabitzer uspio upisati među strijelce za potpuni preokret Uniteda. Sve je potvrdio Fernandes svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:1.

United će se tako na Wembleyju sa Brightonom boriti za finale FA Kupa i mogućnost osvajanja novog trofeja, a pobjednik tog duela ide na onog iz meča Manchester Cityja i Sheffield Uniteda.