Nevjerovatna noć u Kataloniji: Osam pogodaka i dva preokreta u pobjedi Villarreala nad Barcelonom

Večeras smo gledali zaista fantastičan duel Barcelone i Villarreala u Kataloniji u 22. kolu španske La Lige, a gost je na kraju pobijedio sa 5:3.

Ipak, prvi priznat pogodak vidjeli smo tek u 41. minutu. Moreno je na asistenciju Sorlotha savladao golmana domaće momčadi i zabio za 1:0, te je to bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku golijada. Akhomach je prvo u 54. minutu povisio na 2:0 i činilo se da Barca gubi meč. No, Gundogan, Pedri i autogol Baillyja donose ‘Blaugrani’ ogroman preokret do 71. minuta, a onda tek prava ludnica.

Guedes šest minuta prije kraja regularnog toka utakmice vraća egal Villarrealu. Duboko u sudačkoj nadoknadi su još Sorloth i Morales pogađali za novi preokret, šok i konačnih 5:3.

Vrijedi spomenuti i to da je odlukom iz VAR sobe Barceloni poništen penal. Gundogan je ubacio jednu loptu koja pogađa u ruku protivničkog igrača, ali je procjena bila da je ruka uz tijelo.

Barcelona je sada trećeplasirana momčad La Lige sa 44 osvojena boda i zaostaju čak 10 bodova za vodećim Real Madridom. Villarreal je 14. sa 23 boda.