Nevjerovatna situacija: Barcina zvijezda nestala s terena protiv Porta, Xavi kasnije objasnio šta je razlog

Barcelona je sinoć teškom mukom savladala Porto u gostima sa 1:0 u utakmici drugog kola Lige prvaka, a jedini pogodak postigao je rezervista Ferran Torres.

Katalonci su tako osvojili tri vrijedna boda, ali su, prema svemu sudeći, na neko vrijeme ostali i bez Roberta Lewandowskog koji se povrijedio u prvom poluvremenu.

Međutim, ono što može posebno da brine sve u ‘Blaugrani’ je izjava Xavija Hernandeza o Lamine Yamalu koji je definitivno otkriće sezone u Ligama petice jer zaista briljira.

Ovaj 16-godišnjak sinoć je meč počeo kao starter, ali je s terena nestao u drugom poluvremenu i nije ga bilo 10-ak minuta kada je Barca igrala i sa igračem manje.

Yamal je napustio teren u 71. minutu te je otišao do toaleta nakon što mu je Xavi dao dozvolu, nije se vraćao do 80. minuta pa je umjesto njega ušao Marcos Alonso.

“Yamal je bolestan, već neko vrijeme mi to govori. Rekao sam mu tokom kratke pauze da bude brz i ode do toaleta, ali mi je na kraju odgovorio da neće moći da se vrati na teren”, objasnio je Xavi, a što je situacija koja se zaista rijetko događa.