Nevjerovatna situacija: Deschamps proslavljao pobjedu protiv Australije, da bi po ulasku u svlačionicu saznao katastrofalne vijesti

Nogometna reprezentacija Francuske sinoć je odigrala fantastičnu utakmicu protiv selekcije Australije i ubjedljivo slavila rezultatom 4:1.

Prvaci svijeta nisu baš najbolje otvorili susret i primili su pogodak već u devetom minutu kada je u vodsvo Australce na lijep način doveo Goodwin.

Ipak, u nastavku su Francuzi opravdali ulogu velikog favorita. Za ‘Tricolore’ su pogađali Adrien Rabiot, Kylian Mbappe i dva puta Olivier Giroud.

Međutim, loše vijesti po Didiera Deschampsa je povreda zvijezde minhenskog Bayerna, Lucasa Hernandeza. Selektor ove zemlje je već ostao bez nekoliko izuzetno važnih igrača zbog problema sa povredama, a isti scenarij ponovo se dogodio.

Da stvari budu gore, nakon što je sa igračima proslavio pobjedu, Deschamps je po povratku u svlačionicu saznao katastrofalne vijesti. Naime, Hernandez je završio svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Lucas je pokidao prednje križne ligamente desnog koljena i sa terena će izbivati duži vremenski period, što je prava noćna mora, kako za Francusku, tako definitivno i za Bayern..