Nevjerovatna utakmica: Hajduk preokretom slavi prvu titulu nakon devet godina, Rijeka ostaje bez Kupa

Večeras je na stadionu Poljud odigrana nevjerovatno uzbudljiva utakmica finala Kupa Hrvatske.

Hajduk je ugostio Rijeku iako je bio nominalni gost u ovoj utakmici i nakon preokreta slavio s 3:1 i osvojio prvi trofej nakon 2013. godine.

Meč nije dobro krenuo po Hajduk. Josip Drmić doveo je Rijeku u vodstvo u 13. minuti, no to je sve što je Rijeka napravila večeras.

Nakon toga šansu za izjednačenje u 21. minutu imao je Krovinović, a ono što nije uradio on jeste Ferro tri minute kasnije.

Totalni preokret Hajduku donosi Melnjak u 36. minutu, a potpuni šok za Rijeku uslijedio je pet minuta kasnije kada je Smolčić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Nakon samo 11 minuta igre u drugom poluvremenu Melnjak postiže novi pogodak za konačnih 3:1 i tu je sva priča bila završena. Hajduk je tako sjajnu sezonu završio titulom Kupa Hrvatske.