Nevjerovatna utakmica na Emiratesu: Arsenal sve bliže plasmanu u Ligu prvaka, United upisao novi poraz

U fantastičnoj utakmici 34. kola engleskog Premiershipa Arsenal je savladao Manchester United rezultatom 3:1.

Ova utakmica bila je jedna od važnijih u raspletu borbe za Ligu prvaka. I jedan i drugi tim žele završiti među četiri najbolje ekipe i igrati Ligu prvaka naredne sezone, ali je to sada za United već na pragu nemogućeg, dok je Arsenal na dobrom putu da ostvari svoj cilj.

Poslije ovog susreta ‘Topnici’ su se našli na četvrtoj poziciji sa 60 bodova, Tottenham ima 57, a Manchester United tek 54 boda na šestom mjestu.

Meč je sjajno počeo za domaće, Tavares je lako odbitak pospremio u mrežu gostiju nakon što je De Gea odbranio pokušaj Sake. Nakon toga United je više napadao i imao svoje šanse, ali niti jedna nije završavala u mreži.

Igrao se 28. minut kada je intervenisao VAR. Nketiah je zabio pogodak, no VAR je najprije procijenio da je bio u ofsajdu, ali je potom uvidio da ga je Telles faulirao, zbog čega je dosuđen penal za ‘Topnike’. Precizan sa bijele tačke bio je Saka za 2:0.

Nakon samo dva minuta United se vratio u igru. Centaršut Matića odlično je iskoristio Ronaldo i prepolovio prednost domaćih. “Tačku na i” stavio je Granit Xhaka u 72. minutu, kada je sa 20-ak metara sjajno pogodio mrežu De Gee za konačnih 3:1.