Nevjerovatna utakmica na Sanchez Pizjuanu: Real Madrid nakon sjajnog preokreta došao do velike pobjede nad Sevillom

Fantastičnu utakmicu 32. kola španske La Lige odigrali su Sevilla i Real Madrid, a ‘Kraljevi’ su slavili rezultatom 2:3.

Prvi pogodak pao je u 21. minutu. Ivan Rakitić je iskoristio grešku u živom zidu Reala, šutirao iz slobodnog udarca i pogodio za 1:0. Nova radost domaćih navijača stigla je samo četiri minuta kasnije. Courtoisa je za 2:0 matirao Lamela.

U finišu prvog dijela viđena je sporna situacija. Camavinga je sa žutim kartonom srušio Martiala, ali sudac nije svirao čak ni prekršaj. Francuz je nakon toga morao napustiti teren zbog povrede.

Drugo poluvrijeme krenulo je odlično za ‘Kraljeve’. Sjajni rezervista Rodrygo u 50. minutu smanjuje prednost domaćih, da bi poslije toga Ancelottijeva ekipa preuzela potpunu inicijativu.

U 83. minutu pogađa još jedan rezervista. Nacho nakon samo dvije minute provedene na terenu donosi izjednačenje gostima. Tu nije bio kraj pošto je Real u sudijskoj nadoknadi kompletirao preoket. Heroj Madriđana bio je Benzema koji je postavio konačnih 2:3.

Sa ovom pobjedom Real Madrid će šest kola prije kraja imati najmanje devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca što znači da je nova titula prvaka Španije stavljena u sef.