Nevjerovatna utakmica u Budimpešti: Landin i Holm predvodili Dansku do pobjede nad Francuskom i osvajanja bronze

Rukometna reprezentacija Danske je u dramatičnom susretu za treće mjesto Evropskog rukometnog prvenstva savladala Francusku rezultatom 35:32.

Bio je ovo veliki okršaj između aktuelnih olimpijskih prvaka Francuza i aktuelnih svjetskih prvaka Danaca. Na kraju, bronzu su odnijeli Danci.

Dansku su do pobjede predvodili Jacob Holm sa deset, Niclas Vest Kirkelokke s pet, Rasmus Lauge sa četiri pogotka, te nevjerovatni Niklas Landin sa čak 18 odbrana.

U redovima Francuske najefikasniji su bili Kentin Mahe s osam, te Hugo Descat sa sedam postignutih pogodaka. Vincent Gerard imao je 17 odbrana.

Francuzi su bolje otvorili susret, pa su nakon 12 minuta vodili 9:5. No, Danci su se zatim probudili i do kraja prvog dijela smanjili na samo pogodak zaostatka. Rezultat je glasio 14:13.

Nakon deset minuta u nastavku Danska je uspjela okrenuti rezultat i stići do tri pogotka prednosti, a rezultat je bio 22:19. Zatim su rukometaši Francuske uzvratili i u posljednjih deset minuta stigli sa dva pogotka više.

Međutim, samo četiri minuta prije kraja Danci su izjednačili na 28:28. Obje ekipe su postigle još po jedan pogodak i otišlo se na produžetke.

Danska je povela pogotcima Laugea i Tandrupa, a Francuzima je nadu vratio Mahe. No, Holm je na kraju pogodio za tri pogotka prednosti.

Konačan rezultat susreta glasio je 35:32 i rukometaši reprezentacije Danske su tako osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu.