NEVJEROVATNA ZAVRŠNICA: City stigao do titule prvaka Engleske, Liverpoolu ne vrijedi trijumf nad Wolvesom

Prava i nevjerovatna uzbuđenja viđena su na susretima 38. kola engleskog Premiershipa.

Manchester City je u posljednje kolo ušao kao lider i bila mu je neophodna pobjeda nad Aston Villom na Etihadu bez obzira na izhod meča Liverpool – Wolverhampton.

Svi su očekivali kako će ekipa Pepa Guardiole bez mnogo problema doći do titule, no umalo se dogodila prava tragedija. Ipak, u samo nekoliko minuta ‘Građani’ zabijaju tri pogotka za veliki preokret i postaju prvaci.

Aston Villa je povela u 37. minutu preko Mattyja Casha, a drugi pogodak za goste postigao je Coutinho u 69. minutu i potpuno šokirao City. Međutim, u samo dva minuta Gundogan i Rodri donose domaćima izjednačenje, da bi u 81. minutu Gundogan zabio svoj drugi pogodak za konačnih 3:2 i veliko slavlje.

Istovremeno se Liverpool borio sa Wolverhamptonom na Anfieldu. Domaći su ostali šokirani kada je Neto već u trećem minutu doveo ‘Vukove’ u prednost. No, u 24. minutu Sadio Mane pogađa za 1:1. ‘Redsima’ to nije bilo dovoljno i morali su do trijumfa.

Rezervista Mohamed Salah je u nastavku svoj tim doveo u vodstvo, da bi Robertson stavio “tačku na i” za pobjedu Kloppovih izabranika od 3:1. Zbog toga su se u Liverpoolu ponadali dobrim vijestima sa Etihada, ali ih nije bilo..

Za Manchester City ovo je bila osma titula i četvrta u posljednjih pet godina što dovoljno govori o njihovoj dominaciji u prvenstvu.