Nevjerovatni Bayer se ponovo ‘provukao’: Lider Bundeslige režirao novi dramatičan preokret, Hoffenheim još jedna žrtva ‘Apotekara’

Danas su na pogramu utakmice njemačke Bundeslige, a nogometaši Bayera iz Leverkusena su u 27. kolu dočekali ekipu Hoffenheima i istu savladali nakon preokreta rezultatom 2:1.

Lideri na tabeli njemačkog prvenstva gubili su od 33. minuta susreta. Weghorst je tada asistirao za Beiera koji pogađa mrežu popularnih ‘Apotekara’ i dovodi goste u vodstvo na Bay Areni.

Xhaka i Andrich su pred odlazak na odmor imali izgledne šanse, no nijedna nije završila pogotkom. U drugom poluvremenu juriš izabranika Xabija Alonsa na gol rivala, pa su u 87. minutu zatresli prečku, a zatim i spektakularno preokrenuli.

Prvo je Andrich u 88. minutu meča zabio za poravnanje, da bi konačnih 2:1 i veliku pobjedu Bayer Leverkusenu donio sjajni Patrik Schick golom u sudačkoj nadoknadi.

Zvuči nestvarno da je Bayer još uvijek neporažen ove sezone, ali to je samo jedan od dokaza kakav posao u Leverkusenu odrađuje trener Alonso. Lideri su Bundeslige sa 13 bodova više i utakmicom više od drugoplasiranog Bayerna, te su sve bliže šampionskoj tituli.