Nevjerovatni Emery nadmudrio Contea na gostujućem terenu, Aston Villa šokirala Tottenham i proslavila ubjedljiv trijumf

Nogometaši Tottenhama poraženi su pred svojim navijačima od ekipe Aston Ville rezultatom 2:0 u okviru 18. kola engleskog Premiershipa.

Unai Emery očigledno je sjajno proučio igru ‘Spursa’ te način na koji razmišlja Antonio Conte i tako stigao do izuzetno velike pobjede i nova tri boda.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, dok su u redovima Tottenhama čak tri nogometaša dobila žuti karton, pa se na prvi pogodak čekalo sve do 50. minuta.

Tada je lopta došla do Watkinsa, a on je odlično šalje ka Buendiji koji sjajno pronalazi put do mreže Llorisa za prvi pogodak gostujuće momčadi.

U 73. minutu ponovo tuga za domaće navijače. Ovog puta McGinn asistira, a u strijelce se upisuje Douglas Luiz za konačnih i uvjerljivih 2:0.

Villa je ovom pobjedom došla do 21. boda u sezoni i bez dileme će u nastavku pod Emeryjevim vodstvom igrati bitnu ulogu. Totenham je s druge strane ponovo pokazao brojne slabosti te ima devet bodova više na petom mjestu Premiershipa.