Nevjerovatni Kane nastavlja da blista u Bayernu, na Allianz Areni danas Augsburg nije imao šta da traži

Utakmicom između minhenskog Bayerna i Augsburga okončano je 2. kolo njemačke Bundeslige, a domaćin je na Allianz Areni slavio sa uvjerljivih 3:1.

Prijetili su i jedni i drugi sve do 32. minuta kada je “pukla” mreža gostiju. Autogol za vodstvo Bayerna postigao je Felix Uduokhai i ekipi iz Minhena ovo je bio vjetar u leđa za nastavak.

Krajem prvog poluvremena, odnosno u 40. minutu susreta, jedan igrač Augsburga igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a Bayern dobija penal kojeg precizno za 2:0 izvodi Harry Kane.

Igrao se 69. minut kada su sve dileme oko pobjednika i definitivno okončane. Alphonso Davies asistira za Kanea, dok Englez loptu na sjajan način posprema u mrežu za 3:0. Počasni pogodak za goste i konačnih 3:1 postigao je rezervista Beljo u 86. minutu.

Naredno kolo za izabranike Thomasa Tuchela donosi gostovanje kod Borussije u Monchengladbachu. S druge strane, Augsburg će na svom terenu dočekati ekipu Bochuma.